Στέφανος Τσιτσιπάς: Η ανάρτησή του μετά τον αποκλεισμό του στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού
G-Sports

Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Μετά από τον αποκλεισμό του, ο Στέφανος Τσιτσιπάς δημοσίευσε δυο φωτογραφίες από τον αγώνα στον προσωπικό του λογαριασμό στο Instagram και έστειλε ένα μήνυμα.

Συγκεκριμένα ανέφερε: «Ήρθε το τέλος για ένα κεφάλαιο, αλλά η ιστορία συνεχίζεται. Εις το επανιδείν».

Να σας θυμίσουμε ότι το όνειρο του κορυφαίου Έλληνα τενίστα για ένα μετάλλιο στους Ολυμπιακούς Αγώνες 2024 έσβησε στα προημιτελικά, μετά την ήττα με 2-0.

Τσιτσιπάς: Aπολογούμαι που έκανα κάτι τέτοιο! Ένιωσα πολύ άσχημα, αναγκάστηκα να σβήσω κάποια post

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς ξεκίνησε δυναμικά, αλλά ο Τζόκοβιτς ήταν ανίκητος και κάνοντας break στα μέσα του σετ κατάφερε να προηγηθεί με 1-0.

Στο δεύτερο σετ, ωστόσο, ο 25χρονος Έλληνας ξεκίνησε εντυπωσιακά και με δύο break προηγήθηκε 4-0. Την ίδια ώρα ο Σέρβος έδειχνε να αντιμετωπίζει ένα πρόβλημα στο γόνατο και όλα έδειχναν πως θα μπορούσε να στείλει το ματς σε τρίτο σετ.

Ο Τζόκοβιτς αντεπιτέθηκε, μείωσε αρχικά σε 5-3, ο Τσιτσιπάς είχε την ευκαιρία για να πάρει το σετ (τριπλό set point), αλλά έχασε το σερβίς του και έτσι το σετ πήγε στο τάι μπρέικ. Εκεί το Νο2 της παγκόσμιας κατάταξης επικράτησε με 7-3 και πήρε τη νίκη και την πρόκριση στα ημιτελικά του Ολυμπιακού τουρνουά.