Euro 2024: «Βασίλισσα της Ευρώπης» η Ισπανία - Επικράτησε της Αγγλίας 2-1! Οι ξέφρενοι πανηγυρισμοί
G-Sports

Euro 2024: Αγώνας για... γερά νεύρα ήταν ο αποψινός (14/7) τελικός μεταξύ Αγγλίας και Ισπανίας για την ανάδειξη της Βασίλισσας της Ευρώπης στο ποδόσφαιρο.

Η κορυφαία ποδοσφαιρική διοργάνωση έριξε αυλαία με μεγάλη νικήτρια την Ισπανία!

Η Ισπανία κατάφερε από το 47ο λεπτό του αγώνα να πάρει το προβάδισμα στο σκορ με τον Νίκο Ουίλιαμς να στέλνει στα δίχτυα των Άγγλων την μπάλα.

Δείτε το βίντεο με το γκολ των Ισπανών:

Στο 73ο λεπτό ο Κόουλ Πάλμερ κατάφερε να ισοφαρίσει με εξαιρετικό διαγώνιο σουτ. Δείτε τη φάση:

Λίγο αργότερα, ο Μίκελ Ογιαρθάμπαλ χάρισε ένα ακόμα γκολ στην ομάδα του, με την Ισπανία να προηγείται 2-1 στο σκορ.

Αξίζει να σημειωθεί ότι για λίγο τη λάμψη και το ενδιαφέρον από τους ποδοσφαιριστές έκλεψαν για λίγο οι επίσημοι στις κερκίδες, μιας και εκεί βρίσκονταν ο πρίγκιπας Γουίλιαμ με τον γιο του πρίγκιπα Τζορτζ που έσπευσαν να στηρίξουν την Αγγλία αλλά και ο βασιλιάς Φελίπε της Ισπανίας με την κόρη του πριγκίπισσα Σοφία που επίσης καρδιοχτυπούσαν για τη δική τους Εθνική.